*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Аll Inclusive Light

 

 

 

 

Тип на соба

Мин / Мах број на возрасни лица

 

01.12-16.12.2021

05.03-31.03.2022

17.12-30.12.2021

22.01-11.02.2022

19.02-04.03.2022

 

08.01-21.01.2022

12.02.-18.02.2022

 

31.12-07.01.2022

Dvokrevetna soba *

1/2

73€

76€

86€

110€

Dvokrevetna soba + sofa*

1/3

81€

84€

91€

117€

Superior Dvokrevetna soba + sofa*

1/3

94€

99€

107€

133€

Junior Apartman

по соба**

1/3

249€

271€

286€

364€

Family apartman

по соба**

1/4

306€

323€

349€

456€

Deluxe Apartman

по соба**

1/2

317€

317€

317€

317€

Доплата за Single Room

1/1

30€

 

Минимален престој и смени во периоди:

Период

 

31.12.2021-07.01.2022

08.01.2022-21.01.2022

12.02.2022-18.02.2022

Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота

17.12.2021-30.12.2021

22.01.2022-11.02.2022

19.02.2022-04.03.2022

Минимум престој 5 ноќи

01.12.2021-16.12.2021

05.03.2022-31.03.2022

Минимум престој 3 ноќи

 Во цената е вклучено:
- Аll Inclusive Light (појадок,ручек и вечера за време на оброци вклучени пијалоци локално вино,пиво,вода,безалкохолни пијалоци,газирани пијалоци)
- Wellness & Spa центар – внатрешен базен, финска сауна,турска бања,џакузи,хирдомасажни тушеви
- Фитнес центар
- Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
- Wi-FI низ цел хотел
- Користење на ски гардеробер
- Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone... (со претходна резервација)
- Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
- Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

       Целодневен Ski-Pass

       Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
- Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
- Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

 

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
- Деца 0-2,99 години ГРАТИС
- Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
- Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
- 3-то возрасно лице има 10% попуст

Услови за домашни миленици:
- Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
- Цена 15€ на ден
- Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Ковид политика:
- Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено пристуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијта (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници