Хотелот е лоциран на 12км од Банско во околината на Разлог, се наоѓа меѓу убавата природна средина на апсолутно недопрената шума.Хотел Катарино и модерниот СПА центар ќе Ви понудат топла атмосфера,богато мени,релаксација,безброј забави и можност за авантури на отворено.
Капацитет– 136 двокреветни соби сите соби се со приватна бања, WC, радио, сателитска ТВ, минибар, фен,џуниор суит(оделна спална соба,мини дневна со кујна, тераса, камин,)двокреветни лукс соби(со балкон),вила вихрен(две спални соби,дневна со кујна,камин,тераса) и вила тодорка(една спална соба,кујна,камин,тераса)

Хотелска содржина-SPA-центар,отворен и затворен базен,Фитнес сала,две тениски игралишта со димензии 76 метри / 16 м,интернет сала,фризерски салон,конференциски сали,ресторан со камин, скара, тераса со поглед на Пирин, музика во живо секоја вечер.
Механа “Клуб 840” со камин, скара, летна градина, лоби бар

ЦЕНОВНИК:

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ЗА 2 ЛИЦА

01.12-22.12/202106.03-21.04/2022

23.12-28.12/2021

29.12-02.01/2022

03.01-09.01/2022

10.01-05.03/2022

 

Сместување

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

Полупансион

 

Двокреветна соба (2+1)

102

150€

189€

118€

110€

 

Двокреветна соба со балкон (2+1)

123€

179€

226€

143€

132€

 

Едноспален апартман (2+2)

142€

206

260€

163€

152€

 

Едноспален апартман делукс(2+2)

162€

237€

299€

187€

175€

 

Вила Вихрен (4+1)

246€

359€

453€

285€

265€

 

Туристичка такса по лице по престој – 5,00 еур,  дете од  2-12,99 – 50%

10% попуст за резервации до 30.11/2021