George & Spa Holiday е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, спа ценарот, теретаната, џакузито се бесплатни за користење.

 Цените се изразени ЗА НАЕМ НА СОБА на ДЕН  (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДОПЛАТА НА ПОЈАДОК)

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО 100% УПЛАТА ДО 10.12.2021

SAINT GEORGE SKI & HOLIDAY / 4* / BANSKO

ROOM ONLY / EUR

01.12.2021
23.12.2021

24.12.2021
30.12.2021

31.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
08.01.2022

09.01.2022
11.02.2022

12.02.2022
18.02.2022

19.02.2022
26.02.2022

27.02.2022
31.03.2022

01.04.2022
21.04.2022

ЦЕНИ ИЗРАЗНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН (ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДООЛАТА ЗА ПОЈАДОК)

STANDARD

DOUBLE ROOM

37.4

57.2

110

66

57.2

66

57.2

44

37.4

SINGLE ROOM

30

45.7

88

26.4

45.7

26.4

45.7

35.2

30

DBL 1+1 CHD (6-11,99)

33.6

51.4

99

59.4

51.4

59.4

51.4

39.6

33.6

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

30

45.7

88

26.4

45.7

26.4

45.7

35.2

29.9

DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

33.6

51.4

99

59.4

51.4

59.4

51.4

39.6

33.6

DBL 1+2 CHD (6-11,99) (2-11,99)

37.4

57.2

110

66

57.2

66

57.2

44

37.4

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

37.4

57.2

110

66

57.2

66

57.2

44

37.4

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

37.4

57.2

110

66

57.2

66

57.2

44

37.4

STUDIO

SINGLE ROOM

31.6

47.5

92.4

27.2

47.5

27.2

47.5

36.9

31.6

STUDIO

39.6

59.4

115.5

68.2

59.4

68.2

59.4

46.2

39.6

STD 1+1 CHD (6-11,99)

35.6

53.4

103.9

61.3

53.4

61.38

53.4

41.5

35.6

STD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

35.6

53.4

103.9

61.3

53.4

61.38

53.4

41.5

35.6

STD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

39.6

59.4

115.5

68.2

59.4

68.2

59.4

46.2

39.6

STD 2+1 CHD (0-5,99)

39.6

59.4

115.5

68.2

59.4

68.2

59.4

46.2

39.6

STD 2+1 CHD (6-11,99)

39.6

59.4

115.5

68.2

59.4

68.2

59.4

46.2

39.6

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT

49.5

71.5

137.5

85.8

71.5

85.8

71.5

60.5

49.5

APP 2+1 CHD (0-11,99)

49.5

71.5

137.5

85.8

71.5

85.8

71.5

60.5

49.5

APP 2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

49.5

71.5

137.5

85.8

71.5

85.8

71.5

60.5

49.5

APP 3+1 CHD (0-11,99)

49.5

71.5

137.5

85.8

71.5

85.8

71.5

60.5

49.5

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT

69.3

103.4

203.5

126.5

103.4

126.5

103.4

77

69.3

APP 4+1 CHD (0-11,99)

69.3

103.4

203.5

126.5

103.4

126.5

103.4

77

69.3

APP 4+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

69.3

103.4

203.5

126.5

103.4

126.5

103.4

77

69.3

APP 5+1 CHD (0-11,99)

69.3

103.4

203.5

126.5

103.4

126.5

103.4

77

69.3

3 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT

99

154

297

187

153.978

187

154

115.5

99

APP 6+1 CHD (0-11,99)

99

154

297

187

153.978

187

154

115.5

99

APP 6+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)

99

154

297

187

153.978

187

154

115.5

99

APP 7+1 CHD (0-11,99)

99

154

297

187

153.978

187

154

115.5

99

RELEASE DAYS

3

7

20

10

7

10

7

5

3

 

ГЕНЕРАЛНИ ПОДАТОЦИ

-Во цените е вклучено: базен со минерална вода, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб, (во текот на вечерата тие што се на полупансион им е вклучено – вода, безалкохолен пијалок и џус од автомат)

  • -Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек на 01.01.2022

  • -Резервациите за Новогодишниот и Божиќниот период се прават со 100% уплата веднаш.

  • -Новогодишна вечера – задолжителна – 70еур возрасен, 40 дете од 2-11.99год

  • -Божиќна вечера – незадолжителна – 10еур возрасен, 5еур дете од 2-11,99год

  • -Baby cot – бесплатно

  • -Доплата за појадок – 6еур возрасен, 3еур дете од 6-11,99год на ден

  • -Доплата за полупансион – 13еур возрасен, 7еур дете од 6-11год на ден

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса