Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планината. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или во лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наога и маркет Керфур и Трговски центар.
Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување ски опрема.

Опис на собите на хотелот: два одделни или еден брачен кревет, централно греење, телевизор, телефон, електричен бокал, сеф (со доплата) интернет, тоалет, фен за коса, балкон.

Опис на Апартманите на хотелот: дневна соба со кревет-софа и една спaлна, купатило со када, телефон, електричен бокал, телевизор, балкон, фен.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2021

ZARA COMPLEX 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2021
22.12.2021

B
23.12.2021
27.12.2021

C
28.12.2021
02.01.2022

D
03.01.2022
10.01.2022

E
11.01.2022
20.01.2022

D
21.01.2022
20.02.2022

E
21.02.2022
06.03.2022

A
07.03.2022
10.04.2022

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

STANDARD

DOUBLE [2ADL]

66

81.4

132

88

79.2

88

79.2

66

SINGLE [1ADL]

52.8

65.12

105.6

70.4

63.36

70.4

63.36

52.8

1 ADL +1 CHD (0-5,99)

52.8

65.12

105.6

70.4

63.36

70.4

63.36

52.8

1 ADL +1 CHD (6-11,99)

56.1

69.19

132

74.8

67.32

74.8

67.32

56.1

DELUXE

DOUBLE [2ADL]

74.8

92.4

143

99

90.2

99

90.2

74.8

DOUBLE+EXTRA BED [1. ADL]

101

125

193.05

133.65

121.77

133.65

121.77

101

SINGLE [1ADL]

59.84

73.92

114.4

79.2

72.16

79.2

72.16

59.84

1 ADL +1 CHD (0-5,99)

59.84

73.92

114.4

79.2

72.16

79.2

72.16

59.84

1 ADL +1 CHD (6-11,99)

63.58

78.54

143

84.15

76.67

84.15

76.67

63.58

1 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

63.58

78.54

143

84.15

76.67

84.15

76.67

63.58

1 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

82.28

101.64

178.75

108.9

99.22

108.9

99.22

82.28

2 ADL +1 CHD (0-5,99)

74.8

92.4

143

99

90.2

99

90.2

74.8

2 ADL +1 CHD (6-11,99)

93.5

115.5

178.75

123.75

112.75

123.75

112.75

93.5

2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

74.8

92.4

143

99

90.2

99

90.2

74.8

2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

93.5

115.5

178.75

123.75

112.75

123.75

112.75

93.5

2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

112.2

138.6

214.5

148.5

135.3

148.5

135.3

112.2

3 ADL +1 CHD (0-5,99)

101

124.74

193.05

133.65

121.77

133.65

121.77

101

1-BED ROOM APARTAMENT

APARTMENT [2ADL]

96.8

114.4

165

121

112.2

121

112.2

96.8

APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL]

130.68

154.44

222.75

163.35

151.47

163.35

151.47

130.68

APARTMENT+EXTRA BED [2. ADL]

164.56

194.48

280.5

205.7

190.74

205.7

190.74

164.56

2 ADL +1 CHD (0-5,99)

96.8

114.4

165

121

112.2

121

112.2

96.8

2 ADL +1 CHD (6-11,99)

121

143

206.25

151.25

140.25

151.25

140.25

121

2 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

96.8

114.4

165

121

112.2

121

112.2

96.8

2 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

121

143

206.25

151.25

140.25

151.25

140.25

121

2 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

145.2

171.6

247.5

181.5

168.3

181.5

168.3

145.2

3 ADL +1 CHD (0-5,99)

130.68

154.44

222.75

163.35

151.47

163.35

151.47

130.68

3 ADL +1 CHD (6-11,99)

154.88

183.04

264

193.6

179.52

193.6

179.52

154.88

2-BED ROOM APARTMENT

APARTMENT [4ADL]

211.2

246.4

347.6

259.6

242

259.6

242

211.2

APARTMENT+EXTRA BED [1. ADL]

248.16

289.52

408.43

305.03

284.35

305.03

284.35

248.16

4 ADL +1 CHD (0-5,99)

211.2

246.4

347.6

259.6

242

259.6

242

211.2

4 ADL +1 CHD (6-11,99)

237.6

277.2

391.05

292.05

272.25

292.05

272.25

237.6

4 ADL +2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

211.2

246.4

347.6

259.6

242

259.6

242

211.2

4 ADL +2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

237.6

277.2

391.05

292.05

272.25

292.05

272.25

237.6

4 ADL +2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

264

308

434.5

324.5

302.5

324.5

302.5

264

5 ADL +1 CHD (0-5,99)

248.16

289.52

408.43

305.03

284.35

305.03

284.35

248.16

5 ADL +1 CHD (6-11,99)

274.56

320.32

451.88

337.48

314.6

337.48

314.6

274.56

RELEASE DAYS

7//7

21//21

32//30

21//21

21//21

21//21

21//21

7//7

 Генерални услови:

Во цената е вклучено:

  • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, релакс зона, детска соба

  • Ски гардероба за опрема

  • Трансфер до гондолата со определена саaтница

  • Wi-Fi низ целиот хотел.

Во цената не е вклучено:

  • влечки за Спа – 1,5 еур по пар

  • сеф-2еур на ден

Паркинг бесплатен (ограничени места) и паркинг со наплата од – 10 lv. – на лице место

Early Booking и промоциите не можат да се комбинираат

Новогодишната вечера задолжителна 65еур возрасен и 32еур дете од 4-11,99год, и Божиќната вечера задолжителна 20еур возрасен и 10еур дете од 4-11,99год

Во DBL STANDARD соба – максимум сместување е 2 возрасни лица, и сите вакви соби се со заедничка тераса со друга соба.

Сместувањето 1+1 = се наплаќа како двокреветна за период од 28.12. до 03.01.!

За гостите кои престојуваат за новогодишниот период, регуларната вечера нема да биде послужена, ќе бидат послужени со ручек на 01.01.2022
Бебешко креветче- со доплата 2,5еур на ден.

Доплата за поглед према планина за супериор соба или апартман – 6еур по ноќ.

 За новогодишниот период од 28,12-02,01.2022, минимум престој до 5 ноќевања, и од 22.12-27.12.2021 – 3 ноќевања минимум престој.

 -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 3 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси, деца од 0-5,99год – плаќаат само на лице место ресортска такса од 0,6еур на ден

 Политика на отказ на резервација:

Во период од 01.12-22.12.2021 и 08.03-10.04.2022  до 7 дена пред пристигање без пенали -потоа 50%

Останатиот период до 21 ден пред пристигање без пенали – потоа 100% пенали

Новогодишниот период до 30 дена пред пристигање без пенали, потоа 100% пенали