FESTA CHAMKORIA - Боровец www.festahotels.com

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

| 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ 3 НОЌИ ЗА СИТЕ ПЕРИОДИ

Цените се по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12-19.12.2021

20.12-30.12.2021

31.12-01.01.2022

02.01-05.03.2022

06.03-09.04.2022

 

 

Вид на сместување

 

 

 

 

 

 

 

Двокреветна соба

2+1

33€

53€

70€

53€

33€

 

Јуниор сјуит - студио

2+2

 

43€

61€

81€

61€

40€

 

Aпартман

2+2

46€

67€

 

86€

67€

46€

 

Еднокреветна соба

1+1

43€

69€

106€

69€

43€

 

Во цената е вклучено : Ноќевање со појадок , користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет,шатал.

Дополнителни услови :

Доплата за вечера 13 € за возразен/ доплата за вечера за деца од 03-12.99год. 6 €

Деца до 2.99 год. - бесплатно

▪ деца од 3-12.99 год. на дополнително легло со двајца возразни 70% попуст од цената

▪ дете од 3-12.99 год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен 50 % попуст од цената

▪ Возрасен на дополнително легло 25% попуст од цената(во јуниор сјуит и апартман )

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 80€, дете - 40€

▪ Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни - 40€, дете - 20€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден