DUBAI
2019/20
4
ноќи
5
ДЕНА /
4
НОЌЕВАЊА –
АВИОНСКИ
ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...
Во цената се
вклучени
следните услуги
Билет со авиокомпанија
FlyDubai Airlines
директно од Скопје
Дубаи
-
Скопје (
по лице
со 20 кг вклучен багаж
)
Организиран трансфер аеродром
-
хотел
-
аеродром во Дубаи
5
дена,
4
ноќевања
во одбран хотел,
услуга ноќевање со појадок
Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
Аеродромски такси
Асистенција на аеродром во Дубаи
Во цената не се
вклучени
следните услуги
Факултативни екскурзии
Патничко и здравствено осигурување
Таксата за престој се плаќа директно
:
o
4 -
5 еур / за соба на ден за хотел 5*
o
3 - 4
еур
/
за соба на ден за хотел со 4*
o
2 -
3 еур
/
за соба на ден за хотел со 3*
Екстра трошоци во хотел
( Телефон,Ручек &
Вечера,
Минибар,
пијалоци )
Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја
Цена
519
32.070
мкд
СО
ПОЈАДОК
4
ДАТУМИ
НА ЛЕТОВИ
Октомври
Ноември
Декември
Јануари
Февруари
Март
Април
Мај
03.10.19
07.11.19
12.12.19
09.01.20
06.02.20
05.03.20
09.04.20
07.05.20
17.10.19
21.11.19
19.12.19
16.01.20
13.02.20
12.03.20
23.04.20
31.10.19
28.11.19
30.01.20
27.02.20
26.03.20
30.04.20
Поаѓање (Скопје –
Дубаи)
/
13:05
Враќање (Дубаи
-
Скопје)
/
09:15
ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии
Време на
траење
Цена по
лице
Опис
Desert Safari
5
часа
50 EUR
Трансфер,
Сафари
со
џип
,
вечера
со
вклучени
пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise
Creek/Marina
2
часа
50
EUR/75EUR
Трансфер
,
Крстарење
со
брод
,
вечера
со
вклучени
пијалоци
(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour
Целодневна
75 EUR
Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,
без ручек
Burj Khalifa & Dubai Mall
75 EUR
Влезница +трансфер
Miracle garden
38 EUR
Aquawenture Water Park
90 EUR
Влезница со вклучен трансфер
Global Village
35 EUR
Влезница со вклучен трансфер
Helicopter Tour 17 min
210 EUR
Важна напомена
:
Цените се по лице,сместување
,
Плаќање исклучиво во денари
1 eur -
61.8 мкд
Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
Останатите општи услови на патување
на Корали Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното
ПАКЕТ
АРАНЖМАН
5
ДЕНА
/ 4
НОЌИ
ХОТЕЛ
Локација
Тип на соба
1 / 2 Соба
1 / 1
Соба
3то лице
Бебе
(0 - 1.99)
Дете
(2 - 5.99)
Дете
(6 - 11.99)
Arabian Park 3*
Bur Dubai
Classic
519
619
N/A
80
379
N/A
Delux room
549
670
529
80
379
389
Grand Central 4 *
Deira
Delux room
549
679
549
80
379
429
Avenue Hotel 4 *
Deira
Premiu room
569
729
569
80
379
419
TRYP by Wyndham Dubai 4*
Al Barsha
Tryp room
589
77
N/A
80
379
N/A
Jumeira Rotana 4*
Bur Dubai
Classic
586
770
559
80
379
389
Gulf Court Hotel Business Bay 4*
Business Bay
Standard
609
809
609
80
379
429
Elite Byblos Hotel 5*
Al Barsha
Classic
609
809
589
80
379
439
Signature 1 Hotel Barsha Heights 4*
Al Barsha
Classic
620
838
608
80
379
419
Media Rotana 5*
Al Barsha
Classic
636
871
619
80
379
389
Wyndham Dubai Marina 4*
Marina
Superior
659
909
N/A
80
379
N/A
Media One Hotel 4*
Dubai Media City
HIP
659
909
N/A
80
379
N/A
Hyatt Regency Dubai 5*
Deira
Club
679
959
639
80
379
389
Плакате
BB
добивате
FB PLUS.
Бесплатен влез во
Club Lounge
,ручек и вечера со неограничен пијалок
.
Stella Di Mare Dubai Marina 5*
Marina
Delux
689
979
670
80
379
429
Hawthorn Suites by Wyndham 4*
Jumeirah Beach
Delux
720
1038
689
80
379
429
Dukes The Palm, A Royal Hideaway
5*
Palm Jumeirah
Delux
799
1190
N/A
80
979
N/A
*Цените
се
дадени
во
евра