ЗАНЗИБАР
8
ноќи
11
дена
- 8
ноќевања
Занзибар
,
сместен
во
Индискиот
океан
,
помалку
див
и
неоткриен
Ви
нуди
сигурно
бегство
од
секојневието
......
Цена од
1580 €
97,640 мкд
СО ПОЈАДОК
И
ЕКСКУРЗИИ
8
Во цената се вклучени следниве услуги:
Авионски билет
Аеродромски такси со вклучен багаж од 30 кг
Ноќевање во Доха во хотел
Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
Сместување во хотел со 4 * според програмата 3 ноќевања во градот,5
ноќевања во хотел на плажа
Екскурзиите кои се наведени во програмата
Асистенција на аеродром во Занзибар
Во цената не се вклучени следниве услуги:
Оброци и пијалоци во Занзибар
Виза 50 УСД ,се добива на влез во земјата
Патничко и здравствено осигурување
Програма на патување
1 ден
(петок) -
Скопје-Доха
Лет од Скопје со авиокомпанијата Qatar Airways во 11:40ч.Пристигнување во Доха во 18:40ч.
2 ден
(сабота) –
Доха- Занзибар
Полетување за Занзибар во 08:00ч. Слетување во Занзибар во 14:20ч. локално време. Организиран превоз до
хотел
Dow Palace
Hotel 4 *
http://www.dhowpalace-hotel.com/
.Сместување.
Ноќевање .
3 ден
(недела)
Занзибар
Појадок
. Организиран превоз во 09.00 ч од хотел за следниве посети:
Prison Island Trip
и
Stone Town City Tour
Враќање во хотел
. Ноќевање.
04 ден
(понеделник)
Занзибар
Појадок
.Организиран превоз во 08.00 ч од хотел за разглед
Safari Blue Boat Trip
. Се патува до Фумба на југот. Со
традиционални бротчиња се плови до островот
Kwale
и други прекрасни острови во
Menai Bay,
После турата
враќање во хотел.
Ноќевање.
05 ден
(вторник)
Занзибар
Појадок.
Одјавување од хотел и поаѓање со багаж
на разглед
Spice Tour
во 09.00 ч. После разгледот сместување во
хотел
Langi Langi Beach Bungalow 4 *
http://www.langilangizanzibar.com/
Ноќевање.
06 -10 ден
-(среда-недела )
Занзибар
Појадок.
Слободно време за одмор и плажа
. Ноќевање.
10 ден
(недела)
Занзибар – Доха-Скопје
Појадок
. Слободно време до трансферот. Организиран превоз до аеродром. Лет со Qatar Airways во 15:30ч.
Слетување во Доха во 23.59
11
ден
(понеделник)
Скопје
Полетување за Скопје во 07:00ч. Пристигнување во Скопје во 10:40ч.
Цена
по
лице
: 1580
еур
Поаѓање од Скопје
- петок
Враќање од Занзибар
- недела
Важна напомена:
Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
Има мозжност за сместување во хотели од категорија
3,4 и5 ѕвездички
Цената за пакетот ке зависи од слободни места во авион и хотел
Сместување во хотели кои се наведени во програмата
или слични на нив
Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=61,8 мкд
Плаќање при резервација
50
% и нема можност т за откажување,менување на термин или менување на имиња
после издавање на авионскиот билет.Доплата до 100 % 30 дена пред започнување на патувањето.
Останатите општи услови на патување
на КОРАЛИ Травел и СКТМ важат,