ТАЈЛАНД
-
ПУКЕТ
10
ноќи
13
дена
- 10
ноќевања
Пукет
е најпозната туристичка дестинација.Ни овозможува да
уживаме во прекрасно чисто море и
чудесни
бели
песочни
плажи
опкружени со
тропски пејзажи
.
Цена од
780
48,205
мкд
СО
ПОЈАДОК
10
Во цената се вклучени следниве услуги:
Авионски билет
Аеродромски такси со вклучен багаж од 30 кг
Сместување во одбран хотел
услуга ноќевање со појадок
Организиран повратен превоз до хотел
Во цената не се вклучени следниве услуги:
Оброци и пијалоци на Пукет
Виза
30
ЕУР + патни трошкови 5.000 мкд
по пасош (цена за мин. 2 пасоша)
Патничко и здравствено осигурување
Факултативни екскурзии
ХОТЕЛ
Цена по лице
AMBER RESIDENCE 3*
Од 780 еур
PATONG LODGE 3*
Од 810 еур
HOLIDAY INN EXPRESS PATONG BEACH 3*
Од 920 еур
ANDAMAN EMBRACE PATONG 4*
Од 920 еур
CENTARA BLUE MARINE RESORT SPA 4*
Од
1.050 еур
Поаѓање од Скопје
петок
-
недела
Враќање од Пукет
вторник
-
четврток
Програма на патување
1 ден
-
Скопје
-
Доха
Лет од Скопје со авиокомпанијата
Qatar Airways
во 11:40ч.
Пристигнување во Доха во
18:40
ч.
Полетување за Пукет
во
19.25
ч. По локално
време.
2 ден
-
Доха
-
Пукет
Полетување за Пукет
во
19.25
ч.
Слетување во Пукет
во
06:2
0ч. локално време.
Организиран превоз до хотел
.
Сместување.
Ноќевање
.
3
ден
-
11 ден
-
Пукет
Појадок
.
Престој во одбран хотел услуга ноќевање со појадок.
Можност за организирани факултативни
екскурзии
како:
Јames Bond
,
Bang Pae +Big Buddha, Karon view point, Kata beach,
Т
iger kingdom + Surin
beach,
Ko Phi Phi.
Ноќевање.
12
ден
-
Пукет
-
Доха
Појадок
.
Организиран превоз
од хотел
до аеродром
.
Полетување
во во 19.40ч
,
слетување во 23.00ч. во Доха
13
ден
-
Доха
-
Скопје
Полетување за Скопје во 07:00ч.
Пристигнување во Скопје во 10:40ч.
Важна напомена:
Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
Има мозжност за сместување во хотели од категорија
3,4 и5 ѕвездички
Цената
за пакетот ке зависи
од слободни места во авион и хотел
Плаќање исклучиво во денари,
курс 1 еур=61,8 мкд
Плаќање при резервација
50
% и нема можност т за откажување,менување на термин или менување на
имиња
после издавање на авионскиот билет.Доплата до 100 % 30 дена пред започнување на патувањето.
Останатите општи услови на патување
на КОРАЛИ Травел и СКТМ ,