DUBAI
2019/20
7
ноќи
8
ДЕНА /
7
НОЌЕВАЊА –
АВИОНСКИ
ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...
Во цената се
вклучени
следните услуги
Билет со авиокомпанија
FlyDubai Airlines
директно од Скопје
Дубаи
-
Скопје (
по лице
со 20 кг вклучен багаж
)
Организиран трансфер аеродром
-
хотел
-
аеродром во Дубаи
8
дена,
7
ноќевања
во одбран хотел,
услуга ноќевање со појадок
Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич
Аеродромски такси
Асистенција на аеродром во Дубаи
Во цената не се
вклучени
следните услуги
Факултативни екскурзии
Патничко и здравствено осигурување
Таксата за престој се плаќа директно
:
o
4 -
5 еур / за соба на ден за хотел 5*
o
3 - 4
еур
/
за соба на ден за хотел со 4*
o
2 -
3 еур
/
за соба на ден за хотел со 3*
Екстра трошоци во хотел
( Телефон,Ручек &
Вечера,
Минибар,
пијалоци )
Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја
Цена
609
37.630
мкд
СО
ПОЈАДОК
7
ДАТУМИ
НА ЛЕТОВИ
Октомври
Ноември
Декември
Јануари
Февруари
Март
Април
Мај
07.10.19
04.11.19
05.12.19
06.01.20
10.02.20
16.03
02.04
04.05
21.10.19
14.11.19
19.12.19
20.01.20
19.03
09.04
20.04
Поаѓање (Скопје –
Дубаи)
/
13:05
Враќање (Дубаи
-
Скопје)
/
09:15
ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
Екскурзии
Време на
траење
Цена по
лице
Опис
Desert Safari
5
часа
50 EUR
Трансфер,
Сафари
со
џип
,
вечера
со
вклучени
пијалоци(безалкохолен)
Dhow Cruise
Creek/Marina
2
часа
50
EUR/75EUR
Трансфер
,
Крстарење
со
брод
,
вечера
со
вклучени
пијалоци
(безалкохолни)
Abu Dhabi City Tour
Целодневна
75 EUR
Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер,
без ручек
Burj Khalifa & Dubai Mall
75 EUR
Влезница +трансфер
Miracle garden
38 EUR
Aquawenture Water Park
90 EUR
Влезница со вклучен трансфер
Global Village
35 EUR
Влезница со вклучен трансфер
Helicopter Tour 17 min
210 EUR
Важна напомена
:
Цените се по лице,сместување
,
Плаќање исклучиво во денари
1 eur -
61.8 мкд
Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
Останатите општи услови на патување
на
КОРАЛИ Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното
ПАКЕТ
АРАНЖМАН
8
ДЕНА
/ 7
НОЌИ
ХОТЕЛ
Локација
Тип на соба
1 / 2 Соба
1 / 1
Соба
3то лице
Бебе
(0 - 1.99)
Дете
(2 - 5.99)
Дете
(6 - 11.99)
Arabian Park 3*
Bur Dubai
Classic
609
779
N/A
80
379
N/A
Delux room
649
879
619
80
379
389
Grand Central 4*
Deira
Delux room
649
889
649
80
379
449
Avenue Hotel Dubai 4*
Deira
Premim
room
689
959
689
80
379
439
TRYP by Wyndham Dubai 4*
Al Barsha
Tryp room
729
1049
N/A
80
379
N/A
Jumeira Rotana 4*
Bur Dubai
Classic
729
1049
679
80
379
389
Gulf Court Hotel Business Bay 4*
Business Bay
Standard
759
1109
759
80
379
459
Elite Byblos Hotel 5*
Al Barsha
Classic
759
1109
719
80
379
469
Signature 1 Hotel Barsha Heights 4*
Al Barsha
Classic
789
1169
769
80
379
435
Media Rotana 5*
Al Barsha
Classic
819
1229
769
80
379
389
Wyndham Dubai Marina 4*
Marina
Superior
849
1289
N/A
80
379
N/A
Media One Hotel 4*
Dubai Media City
HIP
849
1289
N/A
80
379
N/A
Hyatt Regency Dubai 5*
Deira
Club
889
1379
819
80
379
389
Плакате
BB
добивате
FB PLUS.
Бесплатен влез во
Club Lounge
,ручек и вечера со неограничен пијалок
.
Stella Di Mare Dubai Marina 5*
Marina
Delux
929
1449
889
80
379
459
Hawthorn Suites by Wyndham 4*
Jumeirah Beach
Delux
959
1515
890
80
379
449
Dukes The Palm, A Royal Hideaway
5*
Palm Jumeirah
Delux
1099
1780
N/A
80
379
N/A
*Цените
се
дадени
во
евра